BIOFEEDBACK PLUS

Biofeedback Plus to autorski program, który innym zmienił jakość życia w relacjach, biznesie, sporcie. W dwa tygodnie. Trudno uwierzyć? Jednak fakty są niezaprzeczalne.

To jest coś, co dało im  możliwość lepszego radzenia sobie ze stresem. Mają oni więcej siły. Są bardziej zorganizowani. Są bardziej zmotywowani i bardziej szczęśliwi.

To program dla  osób, które chciałaby poczuć

większą radość życia,
być bardziej bystre,
bardziej zmotywowane,
bardziej skupione na tym, co robią,
bardziej skuteczne w swoich działaniach,
bardziej asertywne,
bardziej odważne w podejmowaniu decyzji,
osiągające więcej w biznesie, życiu zawodowym i życiu osobistym.

Opowiem Ci o człowieku, który miał podobne marzenia.

Z natury rzeczy był nieśmiały, wycofany, mało pewny siebie. Kiedy miał powiedzieć coś publicznie, był tak zestresowany, że nie wypadał w tych przemowach cokolwiek nienajlepiej. Jego praca zawodowa wymagała od niego skupienia, szybkiego reagowania, laserowego refleksu, radzenia sobie z presją i oczekiwaniami ludzi, od których poniekąd był zależny.
Swoją pracę wykonywał najlepiej jak potrafił. Był zaangażowany i niezwykle pracowity. Poprawiał wyniki, ale nie do tego poziomu, którego oczekiwali jego zwierzchnicy. Ponieważ wiedzieli oni, że może być on najlepszy. Ba najlepszy na świcie, ale z jakiegoś powodu to się nie staje.

Jednak był przy nim człowiek, który zauważył, że to, co uniemożliwia osiągniecie przez niego szczytu swoich możliwości, to lęk przed tym, żeby się na tym szczycie znaleźć. Ponieważ wszystko inne, co było do tego potrzebne już posiadał.

Postanowił, że trzeba coś z tym zrobić. Zrobić coś więcej i inaczej. Wprowadził go w wyjątkowy system treningu mentalnego i Adam Małysz, bo o nim mowa zaczął skakać najdalej na świcie.

Od tamtej pry zdobył 4 medale Olimpijskie. 6 medali Mistrzostw Świata. Trzykrotnie zwyciężył Letnie Grand Prix.

Wyobraź sobie, że każdy mózg jest jak komputer, w który zaimplementowane zostały aplikacje. Niektóre z nich wymagają uaktualnienia a niektóre nawet usunięcia, ponieważ są już nam nie potrzebne, nie korzystamy z nich a jedynie zajmują miejsce na dysku twardym. Apdate jest konieczny, żeby zrobić miejsce na nowe, które ułatwią nam życie albo pracę, by komputer podążał za Twoimi potrzebami. 

 • Z jakiegoś powodu nasze oprogramowanie czasami działa mniej sprawnie.
 • Czujemy lęk, wewnętrzny niepokój.
 • Albo jesteśmy zestresowani.
 • Zdarza nam się wybuchnąć, nie panując nad swoimi emocjami.
 • Nasza koncentracja jest rozproszona.
 • Mamy małą motywację, żeby robić rzeczy lepiej.
 • Zostawiając wiele na ostatnią chwilę.
 • To, co robimy przestaje nas cieszyć.
 • Coraz mniej się chce, poczucie zniechęcenia jest dojmujące coraz bardziej.
 • Trudno nam podejmować decyzje. Pozwalamy sobie wchodzić na głowę.
 • Trudno nam zadbać o swoje granice.
 • Jesteśmy rozstrojeni i coraz mniej nas cieszy a w niektórych przypadkach już nic.
 • Budzimy się niewypoczęci, bo przed snem albo w ciągu nocy budzimy się i zaczyna się karuzela myśli.

Jest to sygnał, że nasze oprogramowanie (najwspanialsze na świcie, człowiek nie stworzył niczego, z czym można by porównać ludzki mózg), woła o aktualizację danych.

Jak konkretnie?

Poprzez trening Mentalny Biofeedback Plus można nauczyć mózg szerszego spektrum widzenia, postrzegania, przetwarzania informacji na poziomie emocjonalnym i operacyjnym pracy mózgu.

Adam Małysz maił wszystkie zasoby fizyczne, żeby skakać najdalej na świcie, ale było to dla niego niemożliwe z poziomu mentalnych ograniczeń. Niskiego poczucia własnej wartości, lęku przed osiągnięciem zwycięstwa. Okazuje się, że sportowiec to wciąż tylko człowiek.

Co się zadarzyło dla niego poprzez trening mentalny metodą Biofeedback?

Otóż nauczono jego mózg lepiej radzić sobie z presją. Ze stresem. A najważniejsze pozwoliło mu uwierzyć, ze może skakać najdalej na świcie.

Istnieje pewne konkretne rozwiązanie, dzięki któremu możliwym jest mieć sprawniej działający umysł.

Trening Mózgu Metodą Biofeedback

Jak to działa?

Byłeś kiedyś w siłowni, albo znasz kogoś kto tam był. Wiemy, że dobrze zrobiony trening daje w konsekwencji zadowalające wyniki. Trening wykonany regularnie i intensywnie daje jeszcze lepsze rezultaty. A już najlepiej efekt jest wówczas, kiedy mamy osobistego trenera, który śledzi każdy nasz ruch i może korygować naszą postawę. Po niedługim czasie, kiedy chodzimy tam trzy razy w tygodniu, ćwicząc pod okiem specjalisty zauważamy, że nasze ciało zaczyna się zmieniać. Stajemy się coraz sprawniejsi, mięśnie są mocniejsze, ładniej zarysowane. Czujemy się sprawczy. Nasze samopoczucie jest coraz lepsze.

Dokładnie tym samym jest trening Mózgu Matodą Biofeedback. Wzmacniamy zasoby mózgu wynosząc go na wyższy poziom funkcjonowania na poziomie emocjonalnym i poznawczym.

A Ty jak często zaprowadzasz swój mózg na siłownię?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i natłok zajęć Cię przytłacza. Masz poczucie przygnębienia, dużej presji. Twoja koncentracja jest rozproszona a Ty czujesz napięcie i stres. Możliwym jest, że coraz trudniej jest Ci podejmować decyzje.

Jeśli jesteś rodzicem i Twoje dziecko wyprowadza Cię z równowagi. Nie trzymasz emocji na wodzy. Wybuchasz a potem wrzucasz się w poczucie winy, że jesteś niewystarczająco dobrym rodzicem. Bo to przecież tylko dziecko a to Ty tutaj jesteś dorosły.

Jesteś sportowcem i czujesz, że mógłbyś osiągać lepsze rezultaty, lepsze wyniki, ale ciągle coś ciągnie Cię do tyłu. Coś wewnętrznie cię ogranicza i spala. Nie potrafisz rozwinąć skrzydeł swoich możliwości.

Otóż jest skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu:

 • Możesz mieć lepszą pamięć.
 • Więcej motywacji do działania.
 • Wykorzystać swoje zasoby, do których wcześniej nie miałeś dostępu.
 • Będziesz bardziej pewny siebie. Uwolnisz się od lęków.
 • Będziesz mniej zestresowany, dzięki czemu będziesz mógł podejmować decyzje z większą odwagą.
 • Będziesz skuteczniej panował nad swoimi emocjami.
 • Będziesz bardziej asertywny w relacji z innymi i chronił nie raniąc innych swoich granic.

Wielu ludzi przyznaje się do tego, że im źle i żyją z tym. Oczywiście nie mówię o Tobie, ale na pewno znasz kogoś takiego. Zmiana jest zawsze ogromnym wyzwaniem, wymaga od nas akcji, tego, że musimy wykonać jakieś działanie. Przypomnij sobie taki moment w Twoim życiu, który był przełomowy.
Byłeś bogatszy o nowe doświadczenie?
Mocniejszy?
To Cię zaprowadziło gdzieś dalej?
Po coś więcej?

To robi zmiana.

Postaw sobie cel. Czego pragniesz. Co chcesz osiągnąć? Co jest Tobie potrzebne? „Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, nigdy tam nie dojdziesz”. Patrzenie na koniec drogi i rezultat ułatwi Ci realizację następnego kroku.

A zatem może prądem?

Udowodniono, że poprzez elektrostymulację przy starannie dobranym natężeniu impulsu można zwiększać liczbę komórek nerwowych w naszym mózgu i można podnosić jego funkcjonalność oraz równoważyć pracę centralnego układu nerwowego.

Nazywam się Aleksandra Hawel jestem trenerem personalnym Metodą Biofeedback oraz twórczynią autorskiego programu Biofeedback Plus, którym prowadzę osoby z całej Polski i Europy od 10 lat.

Z wykształcenia jestem neurologopedą a z menadżerami, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pracuję od 20 lat. Od 10ciu prowadzę Instytut NeuroRozwoju w Elblągu i w Warszawie, który założyłam z intencją wspierania ludzi w powracaniu do ich osobistych emocjonalnych domów wyprowadzając skutecznie z depresji, nerwic lękowych, nadpobudliwości psycho-ruchowej, deficytów koncentracji, wypalenia zawodowego. Braku motywacji wynosząc umysł na wyższe poziomy ich funkcjonowania. Ostatnie lata swojej pracy zadedykowałam obserwacji mózgu i możliwości dokonywania zmian i uczenia go powracania do równowagi i zdrowia w szerokim tego słowa znaczeniu.

Przychodzą do mnie wtedy gdy:

 • Są zestresowani
 • Wypaleni zawodowo
 • Brakuje im radości życia
 • Motywacji do działania
 • Są smutni
 • Czują lęk, niepokój. Brakuje im odwagi
 • Szwankuje im pamięć.
 • Ich uwaga jest rozproszona.
 • Mają problemy ze snem.

Pomagam im w tym, żeby chciało się im bardziej. Żeby biznes rozwijał się bardziej dynamicznie.
Podnoszę radość życia.
Pomagam im w wyciszeniu stresu
Pokonaniu lęku
Zapełnić wewnętrzną pustkę
Poprawić relacje z bliskimi
Podnosić sprawność działania umysłu w obszarze koncentracji, pamięci i logicznego myślenia.

Osiągamy to poprzez trening Mentalny Biofeedback Plus.

Jest to doping dla mózgu, ale bez efektów ubocznych. Osoba poddawana treningom mentalnym nie jest dyskwalifikowana a przechodzi do wyższej ligi.
Poprzez trening mentalny Biofeedback Plus można osiągnąć niezwykłe rezultaty.

Jak to się odbywa i czego  mózg poprzez stymulację Biofeedback można nauczyć?

Cały proces rozpoczyna się od wykonania Mapy Mózgu…
Poprzez normalizację fal mózgowych równoważymy układ nerwowy. Uczymy podczas treningu wpływać na fale mózgowe. Jest to metoda polegająca na poznawaniu zależności pomiędzy naszym umysłem a ciałem. Jest to metoda, która pomaga w odnalezieniu swojej wewnętrznej siły poprzez wpływanie na zmianę funkcjonalności umysłu z poziomu poszczególnych fal mózgowych.
Każda Fala odpowiedzialne jest za konkretne funkcje w naszym mózgu…

Kiedy jest najlepszy czas na zmianę?

TERAZ.

Metoda Biofeedback została powołana do życia w NASA w 60tych latach ubiegłego wieku i wówczas tą metodą mogła trenować swój umysł zaledwie garstka ludzi na świecie, potem Biofeedback została przeprowadzony do medycyny cywilnej i dziś wykorzystuje się ją w medycynie, psychologii, sporcie i biznesie.

Zaangażuj się.

Wykonaj telefon i umów się. Uwierz w to, że zmiana jest możliwa. Bądź dla siebie dobry i idź po siebie.

Masz do wyboru dwa pakiety.

2 tygodniowy Turnus Gold

Terapia metodą EEGBiofeedback

Kompleksowa terapia obejmuje:

 • Mapa Mózgu – diagnoza poziomu i narastania fal mózgowych, dzięki  której możliwe jest stworzenie założeń całego procesu terapii 
 • 64 sesje EEGBiofeedback 
 • 4 sesje domykające – celem treningów domykających jest nauczenie mózgu zapamiętać wszystko to, czego mózg nauczył się przez cały proces terapii
 • Mapa Kontrolna na koniec całego procesu, żeby porównać wyniki z wyjściową Mapą Mózgu.
 • Sesja oddechowa, jeśli podczas badania zauważę wadliwy wzorzec oddychania, jeśli nie, Sesja Oddechowa nie będzie niezbędna.

Kompleksowa terapia/trening Mózgu powinna doprowadzić do:

 • Wycofanie lęków
 • Podniesienie radości życia
 • Redukcja stresu
 • Poprawy funkcji kognitywnych mózgu jak poprawa
  • pamięci, 
  • koncentracji, 
  • uwagi,
 • Podniesienie motywacji do działania

Prawdopodobne efekty uboczne:

 • Ugruntowanie emocjonalne
 • Wzrost zdolności do podejmowania decyzji
 • Uspokojenie myśli
 • Zwiększenie zachowań asertywnych
 • Optymizm
 • Zwiększenie dystansu do spraw

3 tygodniowy turnus Masters

 • Terapia metodą EEGBiofeedback

Kompleksowa terapia obejmuje:

 • Mapa Mózgu – diagnoza poziomu i narastania fal mózgowych, dzięki  której możliwe jest stworzenie założeń całego procesu terapii 
 • 94 sesje EEGBiofeedback 
 • 4 sesje domykające – celem treningów domykających jest nauczenie mózgu zapamiętać wszystko to, czego mózg nauczył się przez cały proces terapii
 • Mapa Kontrolna na koniec całego procesu, żeby porównać wyniki z wyjściową Mapą Mózgu.
 • Sesja oddechowa, jeśli podczas badania zauważę wadliwy wzorzec oddychania, jeśli nie, Sesja Oddechowa nie będzie niezbędna.

Sesja Ustawień Systemowych Rodzin, żeby szerzej zorientować się, co przy Tobie pracuje i w co na poziomie podświadomym jesteś pochwycany. Metoda ta umożliwia dostrzeżenie nieświadomych uwarunkowań kształtujących nasze życie lub życie naszych dzieci. Bywają one bardzo silne i są przyczyną wielu życiowych problemów, chorób, wydarzeń.

Ta forma pracy wspiera cały proces terapii Biofeedback Plus. 

Kompleksowa terapia/trening Mózgu powinna doprowadzić do:

 • Wycofanie lęków
 • Podniesienie radości życia
 • Redukcja stresu
 • Poprawy funkcji kognitywnych mózgu jak poprawa
  • pamięci, 
  • koncentracji, 
  • uwagi,
 • Podniesienie motywacji do działania

Prawdopodobne efekty uboczne:

 • Ugruntowanie emocjonalne
 • Wzrost zdolności do podejmowania decyzji
 • Uspokojenie myśli
 • Zwiększenie zachowań asertywnych
 • Optymizm
 • Zwiększenie dystansu do spraw

Każdego dnia odbywa się sześć sesji wraz z Alfa Treningiem z przerwami na wytworzenie nowej synapsy.  Każda sesja trwa około 45 minut.

 • Terapia Metodą Tomatis

Głównym celem  treningu słuchowego jest wspieranie funkcji słuchowej, co w konsekwencji wpływa na  poprawę koncentracji, rozwój zdolności komunikacyjnych i językowych,  zwiększenie możliwości w nauce, prawidłowym rozwoju, kreatywności a także istotną rolę spełnia w kontroli głosu i mowy oraz kontroli równowagi.

Trening słuchowy polega na słuchaniu dźwięków o określonej, wysokiej częstotliwości  poprzez specjalne  urządzenie. Pozwala ono  „wyćwiczyć” ucho w taki sposób, aby mogło prawidłowo pracować. Ćwiczenia te stymulują centralny system nerwowy, a szczególnie korę mózgową, odpowiedzialną za procesy myślenia i emocjonalną stronę życia. 

Składają się na nią:

 • Testy Uważności słuchowej, które dają obraz tego, jak mózg słucha na poziome przewodnictwa kostnego i powietrznego. Daje obraz tego, jak jesteśmy postrzegani przez świat jako słuchacze i jak my słuchamy to, co napływa do nas ze świata.
 • 13 dni terapii po dwie godziny każdego dnia

Wskazania do treningu słuchowego:

 • słaba pamięć,
 • stres
 • depresja
 • bezsenność
 • nerwice i stany lękowe
 • zaburzenia głosu spowodowane niewłaściwym używaniem głosu
 • trudności w przyswajaniu języków obcych
 • zaburzenia koncentracji uwagi
 • nadwrażliwość na dźwięki
 • nadwrażliwość emocjonalna
 • nadaktywność, drażliwość, nieśmiałość
 • tendencje depresyjne
 • brak wiary w siebie, wycofywanie się

Każdego dnia odbywa się sześć sesji EEGBiofeedback wraz z Alfa Treningiem z przerwami na wytworzenie nowej synapsy oraz dwie godziny treningu słuchowego metodą Tomatis.

Udostępnij:

Podobne Posty

ASERTYWNOŚĆ

Asertywność krok po kroku Ile razy Ci się to zdarzyło? Koleżanka prosi Cię, żebyś zajęła się jej dziećmi. Właściwie masz

NOWOCZESNE PREZENTACJE W BIZNESIE