SKUTECZNY MÓWCA

Jestem niemalże pewna, że przynajmniej raz spotkałeś się z hipnotyzującym mówcą. Takim, który mówił w taki sposób, że mógłbyś z zafascynowaniem słuchać go godzinami. Czy zdarzyło Ci się spijać z jego ust każde słowo? Czy słuchanie tak cię wciągnęło, że nic w danym momencie się dla Ciebie nie liczyło? Czy byłeś zdziwiony, że tak szybko minął czas?


Po warsztacie z „Emisji głosu. Warsztat pracy głosem i oddechem” będziesz w stanie przyciągnąć i utrzymać uwagę swoich słuchaczy. Będziesz mógł mówić godzinami a Twoje gardło będzie w doskonałej kondycji. Będziesz potrafił w sytuacjach trudnych, stresujących szybko przywołać stan równowagi i pewności siebie. Będziesz wiedział jak pozbyć się tremy przed wystąpieniem. Będziesz wiedział jak tworzyć swój głos w pewnej, pięknie brzmiącej barwie. Dzięki nowym umiejętnościom w docieraniu przez właściwe zarządzanie swoim głosem do uszu słuchaczy, będziesz osiągał lepsze rezultaty. Wyobraź sobie jakie rodzi to możliwości. 

Umiejętność publicznego występowania określana jest jako jedna z najważniejszych współczesnych kompetencji, a jej znaczenie na rynku pracy okazuje się niezbędne. Jednak wystąpienia publiczne mogą powodować w nas lęk tak duży, że staramy się ich unikać jak diabeł święconej wody. Występujemy publicznie każdego dnia. Rozmawiając z partnerem, pracownikiem, dzieckiem, przełożonym, idąc na rozmowę kwalifikacyjną, prowadząc prezentację podczas spotkania, przekonując innych do swojego pomysłu, prowadząc szkolenie albo występując na scenie.

 

Głos jest więcej niż tylko dźwiękiem – możesz nim świadomie wpływać na innych. Poznanie zasad posługiwania się głosem otwiera przed Tobą nowe możliwości. Przede wszystkim zwiększa poczucie własnej wartości. Okazuje się bowiem, że nad głosem możesz panować w znacznie większym stopniu, niż się Tobie wydaje. W trakcie warsztatu nauczysz się jak pracować głosem dobrze i jak posługiwać się nim precyzyjnie. Szkolenie jest szansą praktycznego poznania zależności i uwarunkowań Twojego głosu, by potem odpowiednio stosować je w konkretnych sytuacjach – podczas wystąpień, narad, rozmów telefonicznych jak również podczas codziennych rozmów z innymi. Na warsztacie poznasz narzędzia, dzięki którym samodzielnie wywołasz pożądany efekt. Warsztat prowadzony jest metodą „bycia tu i teraz”. Poprzez ćwiczenia fizyczne, relaksacje, zabawę i improwizację, poszukasz swojego głosu, pogłębisz oddech i odkryjesz swój głos na nowo.

Uwielbiam prowadzić te warsztaty, nie tylko dlatego, że głos i to jak go używać w duszy gra mi od 19tego roku życia odkąd przekroczyłam progi uczelni na kierunku Logopedia, ale również z tego powodu, że za każdym razem cieszy mnie widok zadziwienia na twarzach uczestników, że można wybrzmieć w szczególny sposób, niedostępny do tej pory.

Szczególnie wzruszający jest ostatni moduł warsztatu, kiedy uczestnicy będący w procesie zmiany przez dwa dni na jego koniec już bez póz i pozakładanych masek pokazują siebie prawdziwych, co nieodłącznie i za każdym razem łączy się z ogromnym wzruszeniem niewyłącznie dla mnie.

Prowadzący Aleksandra Hawel

Program warsztatów

Moduły szkolenioweElementy i cele
Co to jest głoscheckbox Wprowadzenie w arkana definicji głosu
checkbox Co zrobić, żeby słuchacze mi uwierzyli
checkbox Skąd się bierze stres i jak sobie z nim radzić podczas wystąpień
checkbox Jak być w „tu i teraz” ćwiczenia
checkbox Myśl to potęga
Emisja głosucheckbox Jak powstaje głos
checkbox Dlaczego emocje, zdenerwowanie słychać w głosie
checkbox Podstawy „świadomej obecności” – ćwiczenia
Oddech – dlaczego jest najważniejszy?checkbox Jak tworzyć prawidłowy oddech
checkbox Nauka oddychania torem przeponowym
checkbox Prawidłowa postawa, oddech a głos
checkbox Najczęstsze błędy w postawie osłabiające emisję głosu
checkbox Stan gotowości – jego znaczenie dla całej komunikacji
W poszukiwaniu najpiękniejszej, przykuwającej uwagę barwy głosucheckbox Ćwiczenia wzmacniające siłę głosu
checkbox Poszukiwanie najpiękniejszego tembru głosu
checkbox Połączenie intencji i techniki
checkbox Jak tworzyć głos żeby dobrze było mnie słychać
checkbox Jak rozwijać niskie, budzące zaufanie barwy?
checkbox Ćwiczenia dykcji
Głos – moje narzędzie pracycheckbox Jak dbać o głos
checkbox Stres a mowa – ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne
checkbox Jak świadomie zarządzać głosem w sytuacjach stresujących i szczególnie wymagających

W trakcie warsztatu dowiesz się:

Jak poprawnie oddychać?
Jak osiągnąć doskonałą dykcję?
Jak wzmocnić słyszalność głosu?
Jak przykuć uwagę słuchacza i ją utrzymać?
Jak dbać o głos?
Jak uzyskać najpiękniejszą barwę swojego głosu?
Jak możesz łatwo rozpoznać, kiedy używasz głosu właściwie?
Jak możesz mówić donośnie i długo, baaardzo długo?
Jak obłaskawić tremę?

Uczestnicy otrzymają materiały oraz certyfikat ukończenia warsztatu z Emisji Głosu w Wystąpieniach Publicznych.

Dla kogo?

dla każdego, kto jest zainteresowany jak być skutecznym mówcą – czyli jak mówić, żeby inni z zaciekawianiem mnie słuchali a mój głos cieszył nie tylko moich słuchaczy ale również mnie…

Udostępnij:

Podobne Posty

ASERTYWNOŚĆ

Asertywność krok po kroku Ile razy Ci się to zdarzyło? Koleżanka prosi Cię, żebyś zajęła się jej dziećmi. Właściwie masz

NOWOCZESNE PREZENTACJE W BIZNESIE